Ūkininkystės privalumai ir trūkumai

Svajojant apie ateities profesiją, visuomet norima, kad ji būtų perspektyvi, teiktų džiaugsmą ir atneštų didelį pelną. Pasaulis pripildytas įvairių profesijų, kurios yra būtent tokios, tačiau kaip žinia, yra daug kitų profesijų, kurios taip pat reikalingos, tačiau galbūt netekia tiek džiaugsmo ar tokių didelių finansinių galimybių. Kiekviena profesija yra savita, tačiau reikalinga. Viena tokių yra ūkininko profesija. Tai ne būtinai turi būti ta profesija, kurios mokomasi mokymo įstaigoje ar universitete, dauguma ūkininkų tokiais tampa natūraliai, visko išmokdami artimoje aplinkoje ir su tuo užaugdami. Kai kurie jų, tiesiog neturi kito pasirinkimo kaip tik tapti ūkininkais, tačiau situacijų yra įvairių. Pasirinkus ūkininkavimą, visuomet bus galy privalumų ir taip pat dalis trūkumų, tačiau tai neišvengiama bet kurioje profesijoje, taigi plačiau apie teikiamus privalumus ir neišvengiamus trūkumus.

Privalumai:

  • Priklausomai nuo ūkininkavimo šakos, daugumą produktų galima tiesiog užsiauginti ar pasigaminti. Laikant gyvulius, dažnai nereikia pirkti mėsos produktų, kiaušinių, pieno gaminių. Auginant daržoves ar vaisius, galima valgyti savo ir nepirkti jų iš prekybos centų. Taip sutaupoma pinigų, o be to ir žinoma kaip jie užauginti, todėl nereikia baimintis, kad juose bus nepageidaujamų medžiagų ar kitų teršalų.
  • Darbo vieta gryname ore. Šiandieniniame pasaulyje, dauguma žmonių priversti dirbti uždarose patalpose ir visą dieną žiūrėti į kompiuterio ekraną. Visa tai kenkia sveikatai. Pasirinkus ūkininkavimą, uždaras biurų patalpas galima pamiršti. Dažniausiai darbo vieta yra laukuose arba didžiuliuose ūkiuose.
  • Pats sau bosas. Turint savo nuosavą ūkį, nereikia klausytis kažkieno priekaištų ar nepasitenkinimo. Bosas esate jūs pats. Žinoma, viskas priklauso nuo ūkio didumo, jei ūkis didelis, panašu, jog bosas būsite ne tik sau, tačiau ir savo pavaldiniams, tačiau savo aplinką galėsite susikurti taip kaip norite.
  • Pakankamai geros pajamos. Priklausomai nuo to, kokia ūkininkavimo šaka užsiimama, ūkininkavimas gali sukrauti didžiulius turtus. Tiesa, tai priklauso nuo daugybės faktorių bei ūkio veiklos, rūšies ir paskirties. Šiandien labai vertinami ekologiški ūkiai, todėl vis labiau skatinama steigti būtent tokius. Ekologiški produktai kainuoja brangiau, vadinasi gaunamas didesnis pelnas, bet norint tai pasiekti, reikia įdėti daugiau darbo ir pastangų.

Trūkumai:

  • Darbo valandos priklauso ne nuo jūsų. Jas diktuoja gamta bei ūkio didumas. Kuo didesnis ūkis, tuo daugiau valandų tenka jame praleisti.
  • Sunkus darbas. Norint, kad viskas vyktų sklandžiai, o produkcija būtų gera, viską reikia tinkamai prižiūrėti, tinkamai paruošti ir įdėti daug darbo. Taip pat tenka kovoti su įvairiomis gamtos sąlygomis, o tai reiškia, kad gali tekti dirbti per didelį karštį, lietų ar šaltį.
  • Reikia ieškoti problemų sprendimo. Lengviausia įvairius maisto produktus įsigyti parduotuvėje, tačiau norint juos užauginti ir pagaminti pačiam, tenka viską tinkamai apgalvoti, suplanuoti ir nuolat sukti galvą.

Kai kurie ūkininkai pripažįsta, jog ūkininko darbas pakankamai sunkus, varginantis ir esant galimybei jį keistų. Tačiau yra ir tokių, kurie savo veiklos nekeistų į nieką kitą. Tai jiems teikia džiaugsmą ir pasitenkinimą. Nuomonių yra įvairių, tačiau kiekvienas renkasi tai, kas jam geriausia. Kai kuriems ūkininkavimas yra tiesiog įgimtas ir savęs kitoje veikloje jie neįsivaizduoja, tuo tarpu kiti yra sutverti būti kitų profesijų atstovais ir kad ir kaip besistengtų, ūkininkavimas jiems neteikia nei džiaugsmo nei tiek pajamų, apie kiek svajojama. Prieš nusprendžiant rinktis ūkininkavimą, reikia apsvarstyti visus už ir prieš, jei privalumų randama daugiau, vadinasi tai yra būtent ta sritis, kuria galima užsiimti ir save realizuoti.