Moterys ūkininkės

Išgirdus žodį ūkininkavimas, kažkodėl jis iš karto asocijuojasi su vyrais. Tai ganėtinai vyriška specialybė, reikalaujanti ne tik žinių, sugebėjimų, tačiau ir fizinės ištvermės. Ūkininko darbas yra sunkesnis nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, tačiau daugelis ūkininkų teigia, jog šio darbo nekeistų į nieką, tai jau tapo gyvenimo būdu ir priemone turėti viskuo aprūpintą gyvenim (låne penger). Kalbant apie moteris, atrodo, jog joms labiau tinka įvairūs darbai susiję su grožio industrija, dokumentų tvarkymu ir kitai – s, fizinės ištvermės nereikalaujančiais darbais. Visgi, moterų žemės ir kituose ūkiuose yra ir netgi daugėja. Pasidomėjus plačiau, yra manoma, jog moterys gali nutiesti kelią į geresnę ateitį ne tik įprastiniame gyvenime, tačiau ir ūkininkavime.

Šiuolaikinės moterys yra išsilavinusios, protingos bei žino ko nori gyvenime ir tikslingai to siekia. Taip pat, tokios moterys žino, jog ūkis yra viena tų šakų, kurios itin svarbios visuomenei, todėl savo žiniomis ir gebėjimais prisideda prie stabilesnio ūkio augimo bei klestėjimo. Moterys nebūtinai turi dirbti visus sunkius ūkio darbus, yra begalė darbų, kurie nereikalauja fizinės ištvermės, tačiau ūkyje taip pat labai reikšmingi, o moterys juos puikiai atlieka ir yra stiprios pagalbininkės vyrams. Ankščiau manyta, jog moterų vieta virtuvėje bei vaikų auginime, šiandien moterys griežtai nori paneigti šį faktą ir vis aktyviau skverbiasi į šalies gyvenimą bei ekonomikos lygio auginimo procesą. Dėl augančios populiacijos, didėjančio degalų sunaudojimo ir kitų faktorių, moterys imasi iniciatyvos ir priima iššūkius prisidėti prie efektyvesnių ūkių bei didėjančių užauginamų maisto produktų kiekių.

Žinoma, moterys dirba ir sunkius ūkio darbus, bei prisideda prie derliaus auginimo ir nuėmimo, bei gyvulių šėrimo ir rūpinimosi jais. Be viso to, jos stengiasi formuoti efektyvesnį ūkininkavimą, padedantį išgauti daugiau produktų ir išmaitinti daugiau populiacijos. Naujausi tyrimai teigia, kad dauguma pasaulio ūkininkų yra būtent moterys ir jos užima įvairiausias pozicijas ūkio sektoriuje. Vis dėlto, moterys dažnai susiduria su didesniais sunkumais nei vyrai ir jų padėtis ūkininkavime kiek sudėtingesnė, be to, šioje srityje į jas vis dar žiūrima kiek neįprastai. Iš tiesų, situacija turėtų keistis, nes dauguma pasaulio moterų geriau išmano ūkininkavimo tendencijas, geba geriau pritaikyti naujas technologijas bei žino kaip užauginti ir pagaminti daugiau maisto produktų. Vis labiau stengiamasis skatinti moteris, nesustoti ir veikti toliau, bei įtakoti ūkininkavimo procesus ir ūkio plėtrą. Dirbdamos kartu su vyrais, jos padeda jiems priimti teisingus sprendimus, be to, stengiamasi rasti kompromisus ir viską daryti apgalvotai, vyrai šiuo klausimu yra kiek spontaniškesni ir laikosi savo nuostatų, taigi kartais moterų jiems peršama nuomonė ne visuomet priimtina. Kaip bebūtų, ūkyje reikalingi ir vyrai ir moterys.

Niekas nepaneigs, jog vieni be kitų būtume niekas. Moterims reikalingi vyrai ir atvirkščiai. Jau nuo seniausių laikų moterims būdavo skiriamos sunkios ūkio užduotys, jos sėjo daržus, augino daržoves, rūpinosi gyvuliais bei namų ruoša. Vyrai tuo tarpu apsiribodavo medžiokle ir šeimos aprūpinimu. Net ir dabar didžioji dalis sunkiausių ūkio darbų yra suverčiama moterims ir taip yra visai ne todėl jog jos stipresnės tiesiog moterys sugeba efektyviau atlikti joms patikėtus darbus ir užduotis. Moterys ir toliau kovoja dėl savo teisių bei siekia būti lygiavertėmis partnerėmis su vyrais. Moterų gretos ūkyje vis didėja, vadinasi savo tikslus joms įgyvendinti sekasi puikiai. Tikimasi – lån på dagen jog moterų dėka, ūkis klestės ir taps dar svarbesniu pramonėje ir visuomeniniame gyvenime. Vyrams nereikėtų sunerimti, moterys jų pozicijų tikrai neužims, tiesiog kartu jos padės visam ūkio sektoriui neprarasti savo efektyvumo bei ir toliau užtikrinti produktyvumą, o taip pat ir pagaminamos produkcijos tinkamumą vartojimui.