Kur investuoti?

Daugelis žmonių, žino, jog investavimas gali būti labai naudingas finansiškai. Tie, kurie investuoja, turi didesnę galimybę anksčiau išeiti užtarnauto poilsio ir leisti sau gyventi oriai. Nors žinoma, kad investavimas gali padėti sustiprėti finansiškai, nemažai žmonių nežino kur ir kaip teisingai investuoti turimus pinigus. Nuo ko pradėti? Kur investuoti? Kokia turėtų būti pradinė investicija? Šie ir panašus klausimai dažnai sukasi pradedančiųjų investuotojų galvose. Kad viskas būtų aiškiau, pabandykime atsakyti į šiuos klausimus.

Pradžia gali pasirodyti sudėtinga. Daugelis nori greito rezultato, tačiau reikia pripažinti, kad tokie dalykai nevyksta greitai. Investicijos reikalauja laiko. Vadinasi, reikia būti kantriems. Būtina nepamiršti, kad investavimas yra rizika. Investuodami, visuomet rizikuojame. Galime laimėti, tačiau galime ir pralaimėti. Lygiai taip pat, kaip perkant loterijos bilietą. Įsigijus bilietą, tikimasi greito laimėjimo, tačiau, dažniausiai laimėti nepavyksta, todėl investavimas šiuo atveju labai rizikingas. Gera žinia yra ta, jog investuojant, nėra nustatyta tam tikra suma, kurią būtina investuoti. Galima investuoti ir labai mažas sumas, tačiau investavus mažai, reikėtų suvokti, kad pelnas nebus didelis. Visgi, net ir nedidelis pelnas jau yra laimėjimas.

Kur geriausia investuoti? Yra keletas būdų kur investuoti savo pinigus. Vienas populiariausių – indėlis. Anksčiau, tokie indėliai buvo kur kas pelningesni. Padėjus pinigus į banką, buvo mokamos didžiulės palūkanos. Kai kuriems pavyko iš to šiek tiek uždirbti, deja, akivaizdu, jog situacija keičiasi, o šiandien palūkanų norma itin maža. Kaip bebūtų, indėlis, tai vienas saugiausių investavimo būdų. Be to, indėlius, kurių suma iki 100 tūkst. eurų, draudžia valstybė. Vadinasi, galima atgauti viską iki paskutinio cento. Prieš padedant pinigus indėliui, rekomenduojama pasidomėti, kuris bankas siūlo palankiausias sąlygas.

Investiciniai fondai. Kiekvienas bankas, siūlo investuoti į investicinius fondus. Tai itin paprastas būdas padėti savo pinigus ir iš to uždirbti. Beje, galima uždirbti daugiau nei iš indėlių. Kaip žinia, tokie fondai yra kur kas rizikingesni. Lygiai taip kaip svyruoja rinka, svyruoja ir investiciniai fondai, nors tai pakankamai protingas pasirinkimas, tačiau rizika yra didesnė.

Akcijos. Akcijas verta įsigyti dėl kas metus mokamų dividendų. Be to, akcijų kainos svyruoja, todėl investuotojai stengiasi iš šio svyravimo uždirbti. Įsigyti akcijas paprasta, tačiau tai rekomenduojama tiems, kurie turi supratimą apie finansų rinkas. Tiems, kurie čia yra naujokai, prieš įsigyjant akcijų, reikėtų gerokai tuo pasidomėti. Viskas gali pasirodyti kur kas sudėtingiau nei iš pirmo žvilgsnio. Dividendai nėra garantuoti, todėl investuotojas turi įvertinti tai, jog gali prarasti šiek tiek pinigų. Vadinasi, tai turi būti daroma tik gerai viską apgalvojus.

Daiktai ir nekilnojamas turtas. Yra nusistovėjusi nuomonė, kad investicija į nekilnojamą turtą visuomet naudinga, tačiau, rizikos čia yra pakankamai nemažai. Pirmiausia, investuojant į nekilnojamą turtą, reikia turėti sukaupus nemažai pinigų, nes nekilnojamas turtas kainuoja daug, ypač jei jis yra geroje vietoje. Būtent dėl to, kad kaina yra pakankamai didelė, paprastas žmogus, sunkiai gali sau leisti tokias investicijas. Turintiems mažiau pinigų, verčiau investuoti į tam tikrus daiktus. Tai gali būti monetų kolekcija, galbūt automobiliai, paveikslai ir pan. Ateityje jie gali būti itin vertingi..

Investavimas, nėra tai ko reikėtų bijoti. Tereikia apie jį pasidomėti ir investuoti teisingai. Ypač jei neturite daug pinigų. Kai kurios investicijos gali būti itin naudingos, tačiau jos turi būti apgalvotos ir nepadarytos skubotai. Tuo reikia domėtis, kadangi pokyčiai čia pastebimi nuolat. Vidutinį ar mažesnį atlyginimą uždirbantiems žmonėms, saugiausia rinktis indėlius ir fondus, na o labiau išmanantys investavimą, bei turintys daugiau pinigų, gali bandyti akcijas ar net investavimą į nekilnojamą turtą.