Kiaulių auginimas

Kiaulių auginimas tai populiarus ir pelningas verslas. Paprastai, kiaulės auginamos mėsai, tačiau kartais jos auginamos ir dėl jų odos. Kiaulių auginimas, tai viena iš gyvulininkystės šakų, kuri yra itin populiari. Kiaulės auginamos jau daugelį metų. Iš pradžių, jos buvo auginamos nedideliais kiekiais, po keletą kiaulių ūkyje, kiaules augindavo tam, kad būtų galima prasimaitinti. Laikui bėgant ūkiai plėtėsi ir kiaulės tapo auginamos ne tik savo asmeninėms reikmėms ir maistui. Kiaulės vertinamos dėl savo mėsos ir dėl to, jog iš jų mėsos, riebalų ir kitų dalių galima pagaminti įvairiausius maisto produktus.

Šiandieniniai ūkiai laiko tūkstantinius kiekius kiaulių, kurios užauginamos gana greitai. Vėliau jos parduodamos ir iš jų gaminami įvairūs mėsos gaminiai. Kiaulių ūkiai išties populiarūs, lyginant su kitais gyvulininkystės ūkiais. Kasmet paskerdžiama daugiau nei milijardas kiaulių visame pasaulyje. Vien Jungtinėse Amerikos Valstijose paskerdžiama 100 milijonų kiaulių. Didžioji dalis kiaulių yra skirtos maistui, tačiau naudojama ir jų oda, iš kurios gaminami net drabužiai ir kiti produktai. Įvairios apdorotos medžiagos ar tam tikros dalys naudojamos net kosmetikoje ir medicinoje. Visų taip mėgiamų guminukų sudėtyje taip pat galima rasti kiaulių odelių, vadinasi kiaulių panaudojimas maisto gamyboje gana platus. O kur dar visų pamėgti mėsos gaminiai, skilandžiai, dešros, kepsniai ir kiti taip mėgiami produktai. Praktiškai visa kiaulė gali būti sunaudojama įvairiems gaminiams, sunaudojamas net kraujas, kojos bei galva. Iš jų taip pat gaminami įvairūs maisto produktai, daugelio pamėgti vėdarai ir kt.

Kiaulės auginamos daugelyje pasaulio šalių, tačiau viena didžiausių augintojų laikoma Kinija. Čia gaminama ir auginama didžioji dalis visos įmanomos pasaulio produkcijos, įskaitant ne tik kiaules bet ir vaisius, daržoves ir kt. Daugiausiai kiaulienos eksportuoja Jungtinės Amerikos Valstijos, Europos Sąjunga ir Kanada. Produkcija eksportuojama labai plačiai. Pagal šalių pagaminamą produkcijos kiekį, produkcija gali būti eksportuojama net į dešimtis ar šimtus skirtingų šalių.

Kadangi ūkiuose auginami milžiniški kiekiai kiaulių, jomis reikia tinkamai pasirūpinti, o tam reikalingi darbuotojai, kurių reikia taip pat nemažai. Visa tai lėmiau daug darbo vietų. Žinoma “mcredit.mx“, tokios darbo vietos patinka toli gražu ne visiems, tačiau tai gana pelninga sritis, leidžianti pakankamai užsidirbti pragyvenimui. Kiaulių auginimas reikalauja daug žinių, priežiūros ir teisingo šėrimo. Skirtingi ūkiai, vadovaujasi skirtingomis auginimo technologijomis ir pašarais. Vis dažniau skatinama užsiimti ekologiniu ūkiu ir gyvulius auginti tik ekologiškai, tuomet labiau vertinama ir jų mėsa. Nors gyvulininkystė turi daug neigiamų veiksnių aplinkai, yra ir gerų dalykų. Auginant daug kiaulių, užauginama daug mėsos, kuria galima išmaitinti milijonus gyventojų, be to galima pagaminti begalę įvairių produktų. Nors gyvūnų mylėtojai priešinasi tokiam masiniam gyvulių auginimui ir skerdimui, kol kas gyvulininkystės ūkiai klesti ir mėsos nestinga.

Kiaulių auginimas vis dar yra, ir manoma jog dar ilgai bus pelningas verslas, bei pelninga gyvulininkystės ūkio šaka. Didelė kiaulienos paklausa, skatina ūkininkus auginti dar daugiau kiaulių bei suteikti daugiau darbo vietų žmonėms, dirbantiems gyvulininkystės ūkiuose. Kiaulėmis reikia tinkamai rūpintis, saugoti jas nuo ligų bei kitų pavojų. Mėsa turi būti sveika ir tinkamai užauginta. Didžiulė mėsos paklausa lemia ir didžiulę produkcijos įvairovę. Šiandien, mėsos gaminių gamintojai gamina begalę skirtingų mėsos produktų, patenkinančių net išrankiausius skonius. Be to, užauginant daug kiaulių, galima išmaitinti daugybę pasaulio gyventojų, o tai labai svarbu. Nepaisant to, nors ir užauginama milijardai kiaulių ir kitų gyvulių, to nepakanka išmaitinti visiems pasaulio gyventojams. Kaip bebūtų, kiaulių ūkiai klesti ir skaičiuoja vis augančius pelnus, manoma jog tokie verslai ir ūkiai gyvuos dar ilgai.