Įdomūs faktai apie žemės ūkį

Žemės ūkis, tai tokia ūkio šaka, kuria intensyviau arba pasyviau užsiima apie 50% visų dirbančių žmonių. Šie skaičiai rodo, jog žemės ūkis, plačiai paplitęs visame pasaulyje, o jame dirba milijonai žmonių. Žemės ūkio dėka, kasdien galime mėgautis šviežiais produktais ir valgyti sveiką maistą. Kasmet užauginama daugybė daržovių ir kitų augalinės kilmės maisto produktų, kuriuos vartojame kone kasdien. Dėl to, jog žemės ūkis toks populiarus ir juo užsiimama visame pasaulyje, yra galybė įdomios informacijos, kurią žino tikrai ne visi.

  • Teigiama, jog žemės ūkiu buvo pradėta užsiiminėti dar 10,000 metų prieš Kristų. Vadinasi, jau tuomet, pirmieji gyventojai pradėjo auginti tam tikras augalinės kilmės kultūras ir jas naudoti maistui.
  • Ne visi ūkininkai, ir asmenys užsiimantys žemės ūkiu, augina įvairias kultūras tik tam, kad galėtų jas parduoti ir iš to užsidirbti. Kai kurie ūkininkai, tiesiog augina daržoves, gyvulius, tiesiog tam, kad galėtų prasimaitinti.
  • Nors pirmiausiai buvo pradėtos auginti grūdinės kultūros, vėliau sekė vaisiai. Vieni pirmųjų vaisių, kurie buvo auginami, o jų derlius vėliau buvo nuimamas yra figos.
  • Bananai laikomi populiariausiu vaisiu pasaulyje. Po populiariausių grūdinių kultūrų tokių kaip kviečiai, ryžiai ir javai, seka bananai. Jie auginami daugiau nei 100 šalių. Daugiausiai bananų užaugina Indija, taip pat daug bananų užauginama Filipinuose, Kinijoje ir Ekvadore.
  • Obuoliai, taip pat populiarūs. Visame pasaulyje suskaičiuojama daugiau nei 6000 skirtingų obuolių rūšių! Daugiausiai jų užaugina Kinija, tuomet seka Jungtinės Amerikos Valstijos, Turkija, Rusija, Italija ir Indija. Obuoliai auginami ir kitose šalyse, kur jie taip pat mėgiami, tačiau kitose šalyse jų neužauginama tiek daug kaip jau minėtose šalyse.
  • Traktoriai išrasti tik 1880 metais, jie buvo naudojami arti laukams. 1920 metais, buvo pradėti gaminti traktoriai, turintys daugiau funkcijų. Šiandieniniai, modernūs traktoriai naudojami arimui, sodinimui, kultivavimui, šienavimui, derliaus nuėmimui ir kitiems būtiniems darbams, taigi technika gerokai patobulėjo ir yra tobulinama iki šiol.
  • Įprasta manyti, jog kuo didesnis medis, tuo daugiau jis duos vaisių. Vis dėlto, didelis medis, ne visuomet duoda daugiausiai vaisių. Norint gausaus derliaus, medžius reikia genėti, formuoti. Ūkininkai stengiasi medžius formuoti taip, jog kuo mažesni medžiai duotų kuo daugiau vaisių.
  • Žemdirbystė dažnai sutinkama filmuose. Tai viena tų temų, kuri įkvėpia filmo kūrėjus. Filmai nebūtinai būna apie pačią žemdirbystę, tačiau apie joje dirbančius žmones.
  • Šiandien, ūkininkai įdeda mažiau pastangų į auginimo procesą, tačiau technologijų pagalba užaugina net 262% daugiau maisto produktų, nei jų buvo užauginama dar iki 1950 metų.
  • 2006 metais, Amerikos ūkininkai užaugindavo tiek maisto, kad jo pakakdavo net 144 žmonėms, o dar visai neseniai, 1940 metais, vidutiniškai, vienas ūkininkas užaugindavo tiek maisto, jog jo pakakdavo tik 19 žmonių. Tai įrodo, jog ūkio technika, technologijos ir kiti dalykai sparčiai tobulėja, o tai leidžia užauginti daugiau maisto ir juo pamaitinti gerokai daugiau žmonių.

Šiandien, žemės ūkis gerokai patobulėjo. Išvysti ūkininką, dirbantį savo laukus tiesiog su arkliu, praktiškai nebeįmanoma. Arklius pakeitė galingi traktoriai, galintys kur kas daugiau nei paprastas arklys. Nepaisant to, jog arkliai beveik nebenaudojami žemės ūkyje, kai kurie ūkininkai visa dar augina arklius. Ypač dažnai jie sutinkamai mažuose kaimeliuose, pas labai smulkius ūkininkus. Kai kurie jų, neturi galimybės įsigyti traktorių, todėl į pagalbą pasitelkia arklius. Kaip bebūtų, faktai rodo, jog ūkio technika šiandien labai galinga, todėl ja galima padaryti labai daug, o tai reiškia, kad galima užauginti ir pagaminto daugybę maisto, daržovių, kuriomis galima išmaitinti milijonus gyventojų visame pasaulyje.