Įdomūs faktai apie gyvulininkystę

Gyvulininkystė, tai viena iš žemės ūkio šakų. Gyvulininkystė apima naminių gyvulių, bičių, žuvų, kailinių žvėrelių auginimą ir jų naudojimą. Taip pat, gyvulininkystės ūkiai teikia maisto produktus, kuriuos vartojame kasdien. Be maisto produktų, gyvulininkystė teikia ir įvairias žaliavas bei darbo jėgą, be to, vis dažniau gyvulininkystės ūkiuose galima rasti įvairių pramogų. Kadangi gyvulininkystė viena iš žemės ūkio šakų, akivaizdu, jog gyvulininkystė yra glaudžiai susijusi su augalininkyste ir žemės naudojimu.Gyvulininkyste užsiimama jau labai seniai, o tai reiškia, kad per daugelį metų, ši ūkio šaka yra stipriai patobulėjusi ir išplėtota. Gyvulininkystė, tai ne tik gyvulių auginimas, kaip mano daugelis, išties, ši sritis kur kas platesnė, o apie ją yra daugybė įdomios informacijos.

  • Gyvulininkystė yra paplitusi visame pasaulyje, todėl kiekvienoje šalyje galima rasti gyvulininkystės ūkių ir ūkininkų.
  • Gyvulininkystės ūkiai pagamina milžiniškus kiekius įvairių maisto produktų, o tai reiškia, jog gyvulininkystės dėka milijardai žmonių turi maisto.
  • Gyvulininkystė, viena stambiausių pramonės šakų, joje dirba daugiau nei 1,3 milijardai gyventojų. Kas penktas žmogus žemėje, dirba vienoje ar kitoje srityje, susijusioje su gyvulininkystės ūkiais.
  • Jungtinėse Amerikos Valstijose, labai populiari jautiena. Taip yra dėl to, jog Jungtinės Amerikos Valstijos pagamina daugiausiai jautienos iš visų pasaulio šalių. Kasmet, valstijose, mėsai paskerdžiama maždaug 34 milijonai galvijų. Vegetarus šie skaičiai tikriausiai šokiruotų, tačiau statistika yra tokia. Be to, jautiena laikoma viena sveikiausių mėsos rūšių.
  • Istoriniai šaltiniai byloja, jog pirmieji prijaukinti gyvuliai buvo ožkos. Tai vieni švariausių gyvulių. Paprastai, ožkos nevalgo maisto, kuris yra užterštas, užkrėstas, arba tiesiog to, kuris buvo nukritęs ant žemės. Galima teigti, jog tai labai išrankūs gyvuliai.
  • Kiaulės, vieni dažniausiai sutinkamų gyvulių. Kaip bebūtų keista, kiaulės yra net ketvirtoje vietoje pagal savo sumanumą. Sumaniausiais gyvūnais laikomos šimpanzės, tuomet delfinai, drambliai, na o po jų seka kiaulės. Sunku patikėti, tačiau tai tiesa.
  • Anksčiau, kai kaimuose gyveno daugiau žmonių, gyvulininkyste užsiimdavo dar daugiau gyventojų. Šiandien, gyvulininkystė taip pat populiari. Nors įprasta manyti, jog ūkininkai paprastai būna vyresni nei 55 metai, reikia pabrėžti, jog gyvulininkystės ūkininkų amžius keičiasi, todėl ūkininkauti pradeda vis jaunesni ūkininkai.
  • Nepaisant įvairių gamtinių faktorių, pranašaujama, jog žmonių populiacija dar labiau padidės, o tai reiškia, jog reikės dar daugiau maisto. Vadinasi, gyvulininkystė, puiki terpė pradėti savo verslą ir tapti sėkmingais ūkininkais.
    Turėti ir rūpintis savo ūkiu, jau nuo senų laikų buvo laikoma garbe ir didžiule jėga, ypač viduramžių Europoje. Šiandien ūkininkai ne visuomet laikomi labai garbingais žmonėmis. Visuomenė labiau ėmė vertinti kitokio pobūdžio verslus ir pinigų šaltinius.

Gyvulininkystė, viena tų šakų, kurios visuomet bus reikalingos. Žmonėms nuolat reikia maisto ir įvairių, kasdienių maisto produktų. Taigi, jei nebūtų gyvulininkystės ūkių, netektume daugybės būtiniausių produktų ir vitaminų, kurie svarbūs mūsų sveikatai ir gerai savijautai. Nors gyvulininkystė gana populiari ir ja užsiima tikrai nemažai žmonių, yra nemaža dalis gyventojų, niekada neįsivaizduojančių savęs būtent šioje srityje. Ūkininku negali būti bet kas, šią sritį reikia puikiai išmanyti, ją reikia mėgti ir nuolat tobulinti savo žinias. Tipinis miestietis, niekuomet nebus geras ūkininkas. Tai darbas, reikalaujantis daug pastangų, ištvermės, kantrybės, bei skirtas žmonėms, nebijantiems ne itin švaraus darbo. Reikia paminėti ir tai, jog bėgant laikui, gyvulininkystės ūkiai smarkiai patobulėjo, viskas tapo gerokai moderniau, todėl tai tikrai nebėra tie ūkiai, kuriuos kai kurie atsimena dar iš seniausių laikų. Šiandien viskas kur kas tobuliau, naudojamos naujos technologijos, įranga ir kiti dalykai, lengvinantys darbą, bei didinantys produktyvumą.