Filmai apie žemės ūkį

Nors žemės ūkis nėra ta sritis, kuri sulaukia daugiausiai kino kūrėjų dėmesio, išties, filmų šia tematika tikrai yra. Tokie filmai nebūtinai yra apie patį žemės ūkį ir su juo susijusias problemas, paprastai žemės ūkis yra tik personažų profesija, gyvenimo būdas ir pan. Dažniausiai tokių filmų scenarijus sukurtas taip, jog veiksmas vyksta fermoje arba ūkyje, tačiau pagrindiniai veikėjai tik tam tikrais momentais užsiima ūkininkavimu. Dažniausiai plėtojamos jų gyvenimo subtilybės, dramos ir išgyvenimai. Taip pat, vis daugiau sukuriama dokumentinių filmų. Jie vis dažniau parodo kitą žemės ūkio pusę ir tai, kad ne visi žemės ūkiai veikia teisingai. Norintiems jaukaus vakaro, žiūrint gerą filmą žemės ūkio tematika, rekomenduojama pažiūrėti šiuos:

  • Rojaus dienos (orig. Days of Heaven) 1978 m. – tai filmas, perteikiantis gamtos grožį ir užburiančius vaizdus. Tai drama apie du, po laikinuosius darbus keliaujančius įsimylėjėlius, kurie apsimeta, jog yra brolis ir sesuo. Jie atkeliauja pas ūkininką, kuris įsimyli keliaujančią merginą, o galiausiai ją veda. Perteikiama gana gili istorija, kurios pagrindinis bruožas užburiantys gamtos vaizdai.
  • Klystkeliai (orig. Sideways) 2004 m. – šiame filme persipina puikus humoras, gražūs vaizdai ir malonūs pojūčiai. Tai istorija apie du geriausiu draugus, kurie yra visiškos priešingybės, ir apie jų kelionę savęs pažinimo link. Filme gana nemažai informacijos apie vyną, todėl filmas puikiai tiks vyno mėgėjams. Šis filmas netgi turėjo įtakos išaugusiems vyno pardavimas, be to, tai gana smagus filmas ramiam vakarui ir geram laiko praleidimui, galbūt net su vyno taure.
  • Širdies kertelės (orig. Places in the Heart) 1984 m. – tai drama apie moterį, kuri po vyro žūties lieka viena ir turi prižiūrėti ūkį. Jai padeda juodaodis vyriškis. Nors gyventi sunku ir emociškai ir finansine prasme, moteris turi atlaikyti visus likimo išbandymus ir pasirūpinti savo vaikais. Filme perteikiami ne tik jausmai, tačiau ir kasdieniai ūkio darbai.
  • Sidro namų taisyklės (orig. The Cider House Rules) 1999 m. – tai istorija apie vaikiną, užaugusį vaikų namuose, tačiau vėliau nusprendusį keliauti į paslaptingą obuolių fermą ir joje įsidarbinti. Tai romantinė drama, ne tik apie jausmus, tačiau ir apie obuolių auginimą, todėl filmas puikiai tik tiems, kurie domisi obuolių ūkiais ir jų auginimu. Filmas pastatytas pagal to paties pavadinimo knygą.
  • Geri metai (orig. A Good Year) 2006 m. – tai filmas apie finansų ekspertą, kuris mirus dėdei atvyksta į Prancūziją, į jo paveldėtą nedidelį vynuogyną. Atvykus paaiškėja, jog verslas žlunga, todėl vyrui tenka viską perimti į savo rankas. Filme netrūksta romantikos be gražių Prancūzijos vynuogynų vaizdų. Tai dar vienas filmas vyno mėgėjams.
  • Upė (orig. The River) 1984 m. – drama apie tai, jog ūkininkauti tikrai nėra lengva. Įvairiausios gamtos stichijos ir nuolatinė kova dėl savo žemės. Ūkininkui tenka kovoti ne tik dėl žemės, bet ir dėl savo nuosavybės, dėl kurios tenka grumtis net su banku. Tai gana dramatiška istorija apie ūkininko gyvenimą ir vargus.

Yra daugybė gerų filmų. Nors ūkininkavimo tema, nėra itin populiari, filmų šia tematika visgi yra. Dauguma jų dramatiški, kupini romantikos ir kančių. Vieni veikėjai kovoja dėl meilės, kiti dėl savo ūkio, treti dėl abiejų dalykų. Šie filmai nėra skirti kuriai nors vienai publikai, todėl šiais filmais mielai gali mėgautis ir ūkininkai ir kitų profesijų atstovai. Beje, pastarieji, gali daugiau sužinoti apie ūkininkavimo subtilybes ir galbūt pakeisti savo turimą profesiją.